Itálie

Itálie (italsky Italia) je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km). Uvnitř Itálie leží dva městské státy...
pokračování popisu na serveru Wikipedie.org

Kontaktujte nás

Telefon: 777 253 993

Proč právě Itálie – všeobecné informace o této lokalitě

Itálie je pro svou blízkou polohu velmi oblíbenou destinací. Nejen horké prázdniny, ale i ostatní roční období zde mají své kouzlo. Teplé písečné moře, svěží italská kuchyně i přátelská povaha Italů láká pro trávení času právě zde. Italové mají kromě jiných skvělých vlastností také velmi rádi děti, takže rodiny s malými dětmi tu naleznou více než zpřízněné duše.

Chcete-li si pořídit nemovitost v blízkém zahraničí, tato země je naprosto skvělou destinací! Zároveň Vám nabízíme nejzajímavější a nejpestřejší region, jaký vůbec Itálie má:

Moře i hory (plavky i lyže s sebou)! Historie i současnost! Přírodní rezervace i pulzující město. Vše v jednom regionu.

Můžeme Vám samozřejmě sehnat nemovitost i v jiné oblasti, zde však přikládáme pár informací, proč si i Vy tento region zamilujete:

Oblast Abruzzo

Naší specializací je region Abruzzo. Je to místo, kde v jedné oblasti můžete najít všechny aspekty toho, co po staletí dělá italský poloostrov jedním z nejmilovanějších a nejnavštěvovanějších míst na světě. Je to region unikátní pro svou rozmanitost prostředí i krajiny a je opravdovou duší celé země.

Najdete zde vše: Jaderské moře, kopce, které se zvedají přímo od pobřeží, kouzlo hor i ozvěnu historie, bohatství italských potravin, které charakterizují italskou kuchyni a vřelost místních lidí. A navíc, když Vás koupání v moři omrzí, můžete si odjet lyžovat do blízkých hor!

Tisíc tváří jednoho regionu – moře i hory

Zvlášť jedinečný je fakt, že mix krajiny, kterou zde můžete nalézt, je soustředěn v relativně velmi malé oblasti. Můžete si užívat mořské radovánky a zároveň si odskočit lyžovat na hory vzdálené 100 km. Od mořského pobřeží můžete dokonce dobýt 130 km vzdálené nejvyšší vrcholky Apenin, např. Gran Sasso d´Italia (2 914 m) a La Maiella (2 795 m). Autem jste tam za hodinu.

Do 3 hodin jízdy se dostanete rovněž do míst, která symbolizují historii Itálie – Řím, Neapol, Bologna, Perugia, Bari, Republika San Marino a mnoho dalších.

Pobřežní oblast Abruzzo se vyznačuje širokými písečnými plážemi, v severní části často obohacené o krásné borové lesy, které se táhnou na míle daleko. Jižní část pobřeží má oproti tomu výrazný vzhled často rozeklaných vysokých útesů, malé zátoky a široké pláže s jemným zlatým pískem.

Vysoká úroveň regionu

Tato oblast se každoročně umisťuje na vedoucích pozicích soutěže „Modrá vlajka“, kterou od roku 1987 uděluje pobřežním centrům Nadace pro environmentální vzdělávání. Hodnotící kritéria jsou kvalita vody a služeb.

Abruzzo však není jen moře. Porozhlédnete-li se po regionu, budete objevovat krajinu, kde příroda samotná je hlavním protagonistou celé oblasti. Na své si tu tedy přijdou všichni ti, kteří mají rádi destinace málo navštěvované turisty a velké prostory pro objevování fauny a flóry. Region je totiž známý také pod svou přezdívkou „země parků“ či „zelená oblast Evropy“. Jsou zde 3 národní parky a spousta národních a přírodních rezervací. To vše tvoří 30 % celého regionu. Naleznete zde spoustu chráněných živočišných i rostlinných druhů (medvěd hnědý Marsicano, apeninský kamzík, jelen, srnec…) – neuvěřitelných 75 % všech živočišných a rostlinných druhů Evropy!!! I z tohoto pohledu je to tedy jeden z nejzajímavějších oblastí nejen italské, ale i evropské krajiny.

Kromě nesčetných přírodních krás můžete samozřejmě v této oblasti objevovat bohatství historického a kulturního dědictví. Kostely, kláštery, pevnosti, hrady a hromadu starobylých věznic. Vedle středověké kultury můžete najít pozůstatky dávné minulosti, které odkazují na velikost starého Říma a jeho říši, kdy Abruzzo bylo jeho součástí.

Pro labužníky

Rovněž kuchyně tohoto regionu stojí za zmínku. Vzhledem k velmi rozmanitému území nabízí kuchyně pestrý a bohatý výběr jídel. Pobřeží je typické tradičními mořskými pochoutkami, maso a sýry jsou výrazem kopcovité a hornaté kuchyně.

Typickým rysem kopců v regionu Abruzzo je stálá přítomnost vinic a olivových hájů, které umožňují výrobu vína a oleje vysoké kvality. Důkazem pro zdejší výbornou kuchyni budiž nedávný průzkum mezi zahraničními turisty, kteří ji na stupnici 1 – 10 ocenili nejvyšším počtem bodů, poté teprve následuje kuchyně oblasti Campania a Kalábrie.

Tento mix krajiny, kultury, tradice a kuchyně kombinovaný s přátelskou povahou a otevřeností místních lidí dělá z regionu Abruzzo oblast tisíce tváří a skvost italské krajiny.

 

Proč zrovna Silvi Marina?

Silvi Marina je populární turistická destinace na pobřeží v regionu Abruzzo, přesně ve středu pobřežního pásu, který ohraničuje tento region. Turistická destinace však v tomto pojetí neznamená, že zde budete šlapat na nohy či hlavy turistů. Toto klidné městečko je přesně pro ty, kteří si chtějí pořídit nemovitost v místě, kde budou mít vše nadosah, přitom nebudou ve stálé konfrontaci s všudypřítomnými turisty. Kvalita služeb a krása tohoto regionu je přesně pro ty nejvíce náročné, stejně jako přezdívka tohoto místa „Perla Jadranu.“

Zajímavým aspektem je však i skutečnost, že udržitelná úroveň výdajů stále zůstává poměrně nízká, takže oblast si drží přijatelné ceny. Samotné město Silvi, které má cca 16 000 obyvatel, má moderní Silvi Marina, ale také starobylé městečko Silvi Alta (neboli Silvi Paese) a řadu okolních vesnic, které se rozprostírají na zelených kopcích kolem.

 Rysem této oblasti moře je mírně se svažující mořské dno, což umožňuje bezpečné a pohodlné koupání. Skvělé pro děti i starší, vlastně na tom vydělají všichni. Ti, co si chtějí zaplavat, popojdou dále, začátečníci se v nízké vodě u břehu cítí bezpečně. Pláže mají skvělé zázemí a vynikající služby. Za svou kvalitu a čistotu, vysokou úrovní péče o životní prostředí a standard služeb i zdejší pláže mají opět ocenění „Modrá vlajka“.

Pláže lemují oleandry, borovice a palmy, rovněž hotely, restaurace, bary a hospody. Animační programy pro děti i dospělé a spousta sportovních aktivit je také naprostý standard patřící ke každé pláži v této oblasti.

Silvi Marina je zkrátka místo, kde uspokojí své potřeby téměř každý. Zábava, sport i relax – neboli typicky italské: „dolce far niente“ (sladké nicnedělání). To vše v krásném a originálním prostředí.

Blízkost města Pescara (10 km), které je největším a nejmodernějším městem regionu, naznačuje, že si zde vybere každý – od malé vesničky až po velké město. Pescara má 120 000 obyvatel a je navštěvované zejména pro svůj noční život – základna pro tisíce mladých lidí, kteří se touží bavit a protančit každou noc.

Pro klidnější povahy nabízí Silvi Marina – ač z jedné strany omývaná mořem – svou bezprostřední blízkost krásné kopcovité krajiny.

Zajímavá místa nedaleko

Silvi Alta nebo Silvi Paese
Jen 5 minut od Silvi Marina je historická část. Je to malá středověká vesnice charakteristická svým opevněním s oblouky, které v minulosti sloužilo jako obrana proti nájezdům. Je zde rozhledna s výhledem na Jadran od Ancony až po Tremiti Islands a výhled na Gran Sasso.  Kostel San Salvatore, postavený kolem roku 1000 nabízí zase fresku ze 13. století, která je vzácným a pro Itálii ojedinělým příkladem švábského umění.

Torre di Cerrano a chráněná mořská oblast Torre del Cerrano
Tato věž se nachází na pláži uprostřed krásného borovicového lesa, který spojuje Silvi Marina a Pineto. Byla postavena v roce 1500 na troskách jiné věže z roku 1200 pro obranné účely. V přední části, ponořené ve vodě, můžete sledovat pozůstatky starověkého římského přístavu Hatria . Celá oblast je chráněná mořská oblast, která byla vyhlášena v roce 2010.

Atri a jeho Calanchi
12 km od Silvi Marina je Atri, město umění založené v 10. st. př. n. l. Je to okouzlující vesnice s úzkými uličkami, památkami, paláci, kláštery a muzei. Nejznámějším místem je katedrála Atri , majestátní bazilika z roku 1260. Uvnitř naleznete díla ze 14., 15. a 16. století. Dalším místem k návštěvě  je volně přístupná slavná přírodní rezervace Calanchi. Je to výsledek fascinujícího geologického jevu na jílovité půdě, skutečné umělecké dílo přírody, které můžete navštívit. Vládne zde klid a pohoda a naleznete zde množství chráněných rostlin a živočichů. Oblast Atri - Cerrano byla nominována v roce 2013 na stránkách UNESCO.

Pescara
Je největší a nejmodernější město oblasti Abruzzo, obchodním centrem a důležitou křižovatkou mezi severem a jihem Itálie. Rodiště Gabriele D ' Annunzio, významného italského básníka a spisovatele mezi roky 1800 a 1900. Pescara je také hlavním kulturním a uměleckým střediskem regionu Abruzzo s muzei , divadly, vysokými školami atd. Každoročně se zde se koná významný mezinárodní jazzový festival ( Pescara Jazz ) a předávání důležité filmové ceny  (Premio Internazionale Ennio Flaiano) .

Sulmona
Sulmona (45 min autem daleko) je rodná vesnice slavného římského básníka Ovida, je to opět místo s bohatou starověkou historií. Vesnice si zachovala velké čtverce lemované majestátními budovami, které obklopují pozůstatky římského impéria. Katedrála San Panfilo a Eremo Sant' Onofrio al Morrone stojí rozhodně za prohlídku. Sulmona je také slavná po celém světě svou výrobou vysoce kvalitních konfet (sladkých mandlí obalených v cukru) , jejichž techniky výroby a recepty jsou po staletí bedlivě střeženy.

Castelli
Malé městečko vzdálené méně než hodinu od Silvi Marina, nachází se na úpatí hory Gran Sasso. V mnoha průvodcích je charakterizováno jako nejkrásnější vesnice celé Itálie. Po celém světě je Castelli známo svou výrobou keramiky z 15. století. Ceněné kousky rodinných mistrů z Castelli jsou zachovány v Metropolitním muzeu umění v New Yorku , Louvru a Paříži, britském muzeu v Londýně a Ermitáži v Petrohradě .

Rocca Calascio , Santo Stefano di Sassanio a další půvabné vesnice :
Věž starobylé středověké pevnosti Rocca Calascio se nachází v národním parku Gran Sasso - Monti della Laga . Obklopen krajinou vzácné krásy (tzv. " Malý Tibet ) , dějištěm mnoha filmů, včetně slavného Ladyhawke (USA , 1985) nebo Jméno růže  (ITA\FRA\GER, 1986 ). Tato oblast je známá pro své přírodní krásy , stejně jako pro přítomnost dávného osídlení, přičemž historická centra zůstala v průběhu času nezměněna. National Geographic dokonce zmiňuje tuto pevnost mezi 15 nejkrásnějšími hrady na světě. Kousek od Calascio je možné dobýt jinou stejně starou a krásnou vesnici S.Stefano di Sassanio nebo také Castel del Monte, známou jako země čarodějnic . Od Silvi Marina jsou tato místa jen hodinu.


Valle dell'Orfento
Kouzelné místo, nejryzejší příroda celého Abruzza, přirodní rezervace byla založená v roce 1971. Divoké prostředí, lesy buků s kaňony a vodopády, lokalita pro mnoho druhů zvířat a zdroj velké spirituality.

Národní park Abruzzo , Lazio a Molise
Opět pouze hodinu jízdy autem přímo od moře. Národní park, klenot přírody a zdroj hrdosti místního regionu. Hojnost výjimečných živočišných a rostlinných druhů jako jsou orli a vlci, medvědi, kamzíci a bohatá květena. Mnoho výletních stezek různé obtížnosti.


Řím
Pouhé 2 hodiny jízdy (autem či busem) můžete navštívit jedno z míst s největší historií a kouzlem celého světa.

 Oblast Trabocchi
Jedná se o úsek pobřeží proslulé po celé Itálii pro své přírodní krásy a její rozmanitosti. Toto sugestivní místo patří mezi nejkrásnější v Itálii.

Tremiti ostrovy
Snadno přístupné a turisty oblíbené. Toto souostroví je přírodní rezervace Marine pro svou krásu a křišťálově čistou vodu. Můžete zde šnorchlovat a provozovat různé rekreační aktivity.


© 2013 - www.italiereality.cz, ComSTAR Prague s.r.o.